четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 156
home Фудбал

Навивачите на Барселона лути на Куман по поразот во дербито (ВИДЕО)

Навивачите на Барселона лути на Куман по поразот во дербито (ВИДЕО)

Навивачите на Барселона не се задоволни од тоа како Роналд Куман ја води екипата на каталонскиот гигант, а револтот го искажаа по мечот со Реал Мадрид, кој Барса го загуби со 1:2.

Па така кога го напушташе стадионот, Куман беше опколен од навивачите, кои бараа да замине од клупата што поскоро.

Тоа ќе се знае утре дали Холанѓанецот ќе остане и натаму да ја води Барса, или ќе добие отказ.

Коронавирус