четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 29
home Фудбал

Навивачите на Алтетико Мадрид не му го простија гревот на Гризман (ВИДЕО)

Навивачите на Алтетико Мадрид не му го простија гревот на Гризман (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид ремизираше со Порто во 1 коло од новата сезона во Лигата на шампионите, но по натпреварот остана забележано дека навивачите на домаќинот не го почитуваат премногу Антоан Гризман.

Репрезентативецот на Франција се врати во Мадрид по епизодата во Барселона а вчера доби шанса во 56 минута кога го замени Жоеа Феликс.

Кога спикерот на „Ванда Метрополитано“ побара аплауз за Гризман од навивачите доби свирежи…

Локални избори 2021