петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Навивач закупил страна во весник за да се мајтапи со Мурињо (ФОТО)

Навивач закупил страна во весник за да се мајтапи со Мурињо (ФОТО)

Британски „Сан“ објави дека навивачот на Манчестер јунајтед, Сахил Аррора закупил цела страна во еден медиум за да се мајтапи со поранешниот стратег на „ѓаволите“, Жозе Мурињо.

Тотнем беше шокиран од Брајтон со 0-1 во претходното коло од Премиерлигата, а тоа го израдува навивачот на Јунајтед, кој освои 5.000 фунти благодарение на поразот на лондонскиот тим.

„Мил Жозе, оваа реклама е платена со 5.000 фунти, кои ги освоив на поразот на Тотнем против Брајтон. Ова е специјален трофеј за да ти се заблагодарам. Можеби ова ќе биде единствен кој ќе го освоиш оваа сезона“, порача навивачот.

ЕУРО 2020

Македонија