петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 76
home Фудбал

Навивач вети дека ќе го истетовира тренерот на Бирмингем на задникот

Навивач вети дека ќе го истетовира тренерот на Бирмингем на задникот

Навивач на Бирмингем вети дека ќе го истетовира на својот задник ликот на тренерот Гери Монк, ако клубот успее да го победи Фулам и обезбеди опстанок во Чемпионшип лигата.

Бирмингем не само што се избори за опстанок  во втората по ранг англиска лига, туку и го совлада Фулам со убедливи 3:1.

По исполнувањето на условите навивачот Шејн Кузик соопшти дека ќе ја направи тетоважата, но побара донациja од 100 фунти.

Во донаторската акција се вклучи и самиот Гери Монк, кој ги доплати потребните 80 фунти за навивачот да ја направи тетоважата и приложи доказ за уплатата.

Но, Монк имаше и барање до Кузик, а тоа е да ја покаже тетоважата на социјалните мрежи, откако ќе биде готова.

МИА