четврток, 5. октомври 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Навивач на Реал се самозапали по поразот од Барселона

Навивач на Реал се самозапали по поразот од Барселона

Романски државјанин, навивач на Реал Мадрид се обиде да си го одземе животот со самозапалување по поразот на „Кралевите“ од Барселона во саботата со 0:3.

Според информациите во романските медиуми, засегнатиот човек се заклучил во својот дом, се полил со запалива течност и се запалил во обид да му стави крај на својот живот.

Животот на 70-годишниот радикален фан го спасила неговата сосетка која го видела чадот од неговиот стан и повикала противпожарна служба.

Подоцна, депримираниот навивач на Реал својот обид за самоубиство го објаснил со разочараноста од слабата игра на Реал Мадрид.