сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 125
home Фудбал

Навивач на Борусија ги полеа со пиво Хенес и Румениге, нивната реакција не е за потценување (ВИДЕО)

Навивач на Борусија ги полеа со пиво Хенес и Румениге, нивната реакција не е за потценување (ВИДЕО)

Реакцијата на челниците на Баерн од Минхен полиени со пиво е хит на интернет.

Претседателот Ули Хенес и извршниот директор Карл Хајн Румениге негодуваат по голот на шпанскиот напаѓач на Дортмунд убедени дека е постигнат од офсајд, но додека го покажуваат незадовоството кон одлуката на судијата, еден навивач на Дортмунд ненамерно ги полева со пиво славејќи го погодокот.

Локални избори 2021