среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 47
home Фудбал

Навивач го пцуеше Погба, а тој му одговори со – насмевка (ВИДЕО)

Навивач го пцуеше Погба, а тој му одговори со – насмевка (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед во драматичен натпревар го совлада Вест хем со 2-1, откако во последните минути од мечот гол за победа постигна Џеси Лингард, а потоа Давид Де Хеа одбрани пенал.

По победата на Јунајтед се случи една грозна сцена кога навивач брутално го навредуваше Пол Погба, но Французинот на пцовките одговори со насмевка.

Локални избори 2021