среда, 14. септември 2022. Вести денес: 2
home Фудбал

Навивач е во критична состојба, паднал од трибини на натпреварот помеѓу Хрватска и Англија

Навивач е во критична состојба, паднал од трибини на натпреварот помеѓу Хрватска и Англија

Еден навивач беше сериозно повреден на евро-мечот меѓу Англија и Хрватска на „Вембли“ во Лондон.

Портпарол на стадионот потврди дека едно лице е пренесено во болница во сериозна состојба.

-Можеме да потврдиме дека еден навивач падна од трибините скоро по почетокот на натпреварот. На лице место му била укажана лекарска помош и во сериозна состојба бил пренесен во болницата. Ние ќе продолжиме да работиме со УЕФА за да испитаме како се случила оваа несреќа, рече портпаролот.

Сведоци виделе како ја преминува оградата.

-Потоа тој падна на земја и не се помрдна, рече еден од сведоците, пренесува„ Сан “.

Коронавирус