четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 45
home Фудбал

Навивач дојде до клупата на гостинскиот тим и доби ќотек (ВИДЕО)

Навивач дојде до клупата на гостинскиот тим и доби ќотек (ВИДЕО)

На пет минути до крајот на фудбалскиот натпревар помеѓу Фигуеренсе и Аваи во рамки на Катариненсе шампионатот во Бразил се случи голем инцидент.

Гостите водеа со 2-0, а еден исфрустриран навивач на Фигуеренсе втрча на теренот и се упати кон гостинската клупа. Прво реагираше резервниот голман Гледсон, кој го собори навивачот на теренот, а потоа втрча Бруно Силва кој го удри со нога во глава.

Навивачот наводно бил изнервиран од реакцијата на Бруно Силва, кој бил заменет во второто полувреме и ги провоцирал домашните навивачи.

Коронавирус