вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Навас поднесе барање да си замине од Реал

Навас поднесе барање да си замине од Реал

Голманот на Реал, Кејлор Навас сака да го напушти мадридскиот тим, објави „Марка“.

Според шпанскиот медиум, 32-годишниот фудбалер и репрезентативец на Костарика сака да добие стандардно место во првиот состав во новиот клуб.

Минатата сезона Навас одигра 21 натпревар за Реал Мадрид и постигна 21 гол.

Договорот на Навас е важечки до 30 јуни 2020 година.

Вредноста на голманот на фудбалскиот пазар се проценува на 10 милиони евра.

Коронавирус