понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 65
home Фудбал

Навас можна замена за Браво во Манчестер Сити

Навас можна замена за Браво во Манчестер Сити

Голманот на Реал Мадрид, Кејлор Навас, може да се пресели во Премиер лигата. Според АС, Манчестер Сити во Костариканецот гледа замена за повредениот Клаудио Браво.

Сити е во потрага по голман, откако Браво се повреди посериозно и неговата рехабилитација може да трае неколку месеци, па дури и до крајот на сезоната.

Од друга страна конкуренцијата за голманската позиција во Реал е голема со доаѓањето на Тибо Куртоа.