четврток, 26. јануари 2023. Вести денес: 187
home Фудбал

Натпреварот Шкупи-Пелистер не се одигра: Фудбалерите на битолскиот тим завршија во болница (ФОТО)

Натпреварот Шкупи-Пелистер не се одигра: Фудбалерите на битолскиот тим завршија во болница (ФОТО)
Фејсбук

Натпреварот помеѓу Шкупи и Пелистер не започна денес, а причина за тоа е труење со храна на играчите на битолскиот тим.

Фудбалерите на Пелистер тргнале накај Скопје но не стигнале, бидејќи се хоспитализирани во велешката болница поради труење со храна.

Нивната состојба е добра, дадена им е инфузија, но не се во состојба да го играат денешниот меч со Шкупи.