сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 113
home Фудбал

Натпреварот одложен: Пеколен пречек- хулигани го нападнаа автобусот на противничките фудбалери (ВИДЕО)

Натпреварот одложен: Пеколен пречек- хулигани го нападнаа автобусот на противничките фудбалери (ВИДЕО)

Одложен натпреварот од плеј-офот за влез во француската лига помеѓу Ајачио и Ле Авр, поради напад на автобусот кој го превезувал тимот на Ле Авр.

Навивачите на спротивниот тим со пиротехнички средстава го оштетија автобусот, па фудбалерите на Ле Авр не успеале да стигнат до стадионот.

-Очекувавме жесток пречек, но на вакво нешто не можевме ниту да замислиме, порачаа од клубот.

Коронавирус