понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Натпреварите во Англија без публика до крајот на сезоната

Натпреварите во Англија без публика до крајот на сезоната

Сите натпревари во Англија, до крајот на сезоната ќе се одржат зад затворени врати поради коронавирусот. Оваа одлука ќе ја донесе владата, пренесува „Тајмс“.

Се очекува оваа сезона да не биде суспендирана, но средбите во Премиер лигата и пониските лиги ќе се одржат на празните трибини.

Носителите на сезонски претплатни билети, како и оние за поединечни натпревари средбите ќе можат да ги гледаат дома на Интернет, додека нема да има преноси во пабовите, објавија британските медиуми.

Коронавирус