вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 77
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Фудбал

Наполи се лизна, Лацио сигурен на домашен терен

Наполи се лизна, Лацио сигурен на домашен терен

Италијански Наполи одигра само реми против Верона 1-1 и со тоа му дозволи на Милан да го премине на табелата доколку победи вечерва против Интер.

Од друга страна, Лацио беше сигурен дома и со 3-0 ја победи Салернитана.Симеоне ги израдува гостите во 13. минута од натпреварот, додека пет минути подоцна Ди Лоренцо погоди за 1-1.

Во вториот дел имаше по неколку шанси на двете страни, а македонскиот репрезентативе Елиф Елмас доби шанса од 62. минута, но сепак резултатот не се менуваше.

Лацио немаше проблеми против Салернитана, па уште во првото полувреме постигна два гола преку Имобиле и Педро, додека триумфот го потврди Алберто во 69. минута.

 

Коронавирус