вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Наполи повторно бара нов тренер

Наполи повторно бара нов тренер

Газдите на Наполи размислуваат за отпуштање на тренерот Џенаро Гатузо поради лошите резултати неодамна, пренесува „Калчомеркато“.

Гатузо го замени Карло Анчелоти во декември, но немаше голема промена во резултатите на тимот и неговиот стол започна да се тресе.

Наполи веќе бара иден ментор и фаворити се тренерите на Верона, Иван Јуриќ, Аталанта Џан Пјеро Гасперини, како и поранешниот тренер на Интер и Рома – Лучијано Спалети.

Гатузо има договор со клубот само до летото, а најверојатно Наполи ќе чека до тогаш, за да не му плати оштета.

Коронавирус