петок, 27. мај 2022. Вести денес: 104
home Фудбал

Наполи победи, Елмас запиша асистенција (ВИДЕО)

Наполи победи, Елмас запиша асистенција (ВИДЕО)

Наполи со двата гола на Лозано ја реши Болоња на „Ренато Дал Ара“, нашиотфудбалски репрезентативец Елиф Елмас играше од првата до 86 минута.

Елмас асистираше за првиот гол на Лозано во 20 минута, а овој ја потврди победата на Наполи со втор гол по само две минути игра во вториот дел.

Коронавирус