среда, 5. август 2020. Вести денес: 159
home Фудбал

Наполи му понуди на Икарди девет милиони евра годишно

Наполи му понуди на Икарди девет милиони евра годишно

Калчолигашот Наполи му понуди на фудбалерот на Интер, Мауро Икради договор со годишна плата од девет милиони евра, објави Тутомеркато.

Покрај загарантираната плата, договорот предвидува разни бонуси, чиј износ може да достигне два милиони евра.

Доколку се реализира овој трансфер, Икарди може да стане втор на листата на најплатените играчи од Серија А.

Сепак, останува да се види дали Наполи ќе се договори со Интер кој за Икарди бара 110 милиони евра.

Коронавирус