понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 43
home Фудбал

Наместо идниот месец да игра со Македонија, тој заминува во војна- капитенот на ерменската репрезентација дресот го замени со пушка

Наместо идниот месец да игра со Македонија, тој заминува во војна- капитенот на ерменската репрезентација дресот го замени со пушка

Капитенот на ерменската фудбалска репрезентација, Вараздат Харојан реши да и помогне на својата земја во војната со Азербејџан, фудбалскиот дрес го смени со војничка униформа.

Харојан е постојан челн на репрезентацијата на Ерменија, се реши да го откаже трансферот во АЕК Ларнака и да се приклучи на армијата во војната која е во тек.

Ерменија е противник на Македонија во Лигата на нации, нашата репрезентација според календарот треба да гостува во Ереван во ноември.