вторник, 16. јули 2019. Вести денес: 17
home Фудбал

Најубавиот дел од почетокот на Мундијалот: Секси навивачките го украдоа шоуто на отворањето на Светското првенство (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Најубавиот дел од почетокот на Мундијалот: Секси навивачките го украдоа шоуто на отворањето на Светското првенство (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Стадионот Лужники денеска беше центар на фудбалскиот свет. Таму беше отворено Светското првенство во Русија, а потоа и одигран првиот натпревар меѓу домаќинот и Саудиска Арабија.

Домаќинот беше подобар со 5:0. Тоа и беше единствената на денешната програма.

Час и половина пред натпреварот почнаа да се прават гужви пред стадионот, навивачите морале да поминат неколку контроли пред да влезат на стадионот на кој порано местото на стадионот го фатија припадничките на поубавиот.

А тие веднаш го украдоа шоуто на стартот.