недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 4
home Фудбал

Најскапи дресови во ЛШ: Клубот на врвот на листата ќе ве изненади

Најскапи дресови во ЛШ: Клубот на врвот на листата ќе ве изненади

За неколку недели ќе заврши групната фаза во тековната сезона во Лигата на шампионите.

Најголемите европски екипи скоро секоја година се дел од елитното клупско натпреварување, кое го користат за да ја рекламираат својата опрема. Дресовите се најпривлечното парче облека кое фановите го купуваат, па цените на истите очекувано растат со секоја одмината година.

Последните податоци за вредноста на дресовите на најголемите европски екипи ја носи следната листа:

Шахтјор – 95 евра
Интер – 91 евра
ПСЖ – 90 евра
Барселона – 90 евра
Реал Мадрид – 89,95 евра
Ајакс – 89,95 евра
Лион – 89,95 евра
Баерн Минхен – 89,95 евра
Салцбург – 89,95 евра
РБ Лајпциг – 89,95 евра
Челзи – – 89,95 евра
Наполи – 89 евра
Клуб Бриж – 85 евра
Борусија Дормтунд 84,99 евра
Лил – 80 евра

На врвот на најбогати светски фудбалски клубови се шпанскиите гиганти Барселона и Реал Мадрид и англиските Манчестер Јунајтед и Ливерпул.

Коронавирус