понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 104
home Фудбал

Најлошиот напаѓач во светот, конечно постигна гол

Најлошиот напаѓач во светот, конечно постигна гол

Му требаа 53 натпревари, му требаа 711 денови, за да конечно Сандро Мартинез постигне гол во еден лигашки натпревар.

Според статистиката тој убедливо е најлошиот напаѓач во светот, можеби и во историјата на фудбалот.

Актуелниот офанзивец на Евертон, кој е на позајмица во Ваљадолид и даде гол на Мајорка во 94.минута за 3:0.

Последниот гол на овој младински репрезентативец на Шпанија датира од мај 2017 година, и тоа како фудбалер на Малага во судиското продолжение и тоа против Селта.

Интересно, и вчера стрелаше во последните секунди од натпреварот. Значи му оди во продолженијата, па макар чека и повеќе од 2.5 години.

Инаку покрај Евертон, Ваљадолид, Малага, Рамирез играл и за Севиља и Реал Сосиедад.

 

Извор: Спорт медиа

Коронавирус