среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 93
home Фудбал

Најголемата ѕвезда на Милан е заразен со Ковид-19

Најголемата ѕвезда на Милан е заразен со Ковид-19

Златан Ибрахимовиќ е позитивен на коронавирусот, Информацијата ја објави „Кориере дела Сера“.

Тимот на Ибрахимовиќ, Милан, за пет часа треба да го одигра натпреварот во Лига Европа во Бордо против истоимениот француски тим.

Ибрахимовиќ блесна во првото коло во новата сезона кога со два гола им ја донесе победата на милан против Болоња.

Коронавирус