вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 137
home Фудбал

„Најдобрите фудбалери со кои сум играл во кариерата се Тоти, Ортега и Пандев“

„Најдобрите фудбалери со кои сум играл во кариерата се Тоти, Ортега и Пандев“

Аргентинскиот фудбалер Николас Спиоли кој неодамна замина во пензија откри кои се најдобрите фудбалери со кои играл заедно во кариерата. На неговата листа се наоѓа и капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев, а друштво на списокот му прават и легендарните Франческо Тоти и Ариел Ортега, пишува Екипа.мк

Пандев со Спиоли играше две години во Џенова, во која премина во 2015 година. Со Тоти спиоли ја делеше соблекувалната на Рома, а со Ортега настапуваше во аргентинскиот Њуелс Олд Бојс.

Поголемиот дел од кариерата Спиоли го помина во Италија, а клуб во кој ја заврши беше Кротоне.

Коронавирус