среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Фудбал

Најава за МЕГА – Трансфер, Погба пристигна во Мадрид

Најава за МЕГА – Трансфер, Погба пристигна во Мадрид

Дали е ова најава за мега трансферот на Пол Погба во Реал Мадрид или не?

Имено во Мадрид пристигнал Погба, но не Пол туку неговиот брат Матијас. Тој треба да игра за нисколигашот Сиудад Реал, клуб кој беше познат по ракометот и кој бил двапати европски првак. Дали овој трансфер е некаков показател за тоа дека и Пол ќе дојде во Мадрид останува да се види.

Факт е дека Зинедин Зидан го посакува својот сонародник, но цената е 200 милиони евра. Проблемот да биде поголем е тоа дека „кралевите“ сега не можат да продаваат играчи по тешката повреда на Асенсио.

Коронавирус