среда, 28. септември 2022. Вести денес: 88
home Фудбал

Наинголан: Поразот од Јувентус не е трагедија

Наинголан: Поразот од Јувентус не е трагедија

Фудбалерот на Рома Раџа Нинголан изјави дека клубот не треба трагично да го сфати поразот од Јувентус.

– Јувентус е многу силен тим, планиравме да им се спротивставиме со висок притисок, но моравме да бидеме повеќе фокусирани. Погрешно е да размислиме за титулата. Треба да размислуваме само за претстојниот натпревар и да одиме чекор по чекор. Загубата од Јувентус не е трагедија, ќе се обидеме да се реваншираме на пролет во Рим, рече Најолиган по натпреварот.

Јувентус синоќа во дербито од 18.коло ја совлада Рома со 1:0 и ја зголеми разликата на шест бода во однос на римјаните.

Коронавирус