вторник, 20. април 2021. Вести денес: 67
Во живо

Протест на угостителите и туристичките агенции

home Фудбал

Наинголан: Нема да играм повеќе за Белгија

Наинголан: Нема да играм повеќе за Белгија

Фудбалерот на Интер, Раџа Наинголан не планира да игра повеќе во националниот тим на Белгија поради конфликт со селекторот Роберто Мартинез.

Четириесет и пет годишниот селектор не го зеде популарниот „нинџа“ на светското првенство во Белгија ова лето поради тактички причини.

– Нема да играм повеќе за националниот тим на Белгија. Бев наврден деке не добив покана за светското првенство без никаква посебна причина. Играв одлично на Евро 2012 и не знам зошто не ме зедоа за светското. Не разбирам зошто постојано ме критикуваат. Играм 50 натпревари на сезоната, а на светското во тимот на Белгија имаше некои кои не играа во клупските тимови, прокоментира Наинголан, цитиран од „ЕСПН“.

МИА

Коронавирус