понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 118
home Фудбал

Нагелсман може да го замени Гвардиола во Манчестер сити

Нагелсман може да го замени Гвардиола во Манчестер сити

Тренерот на Лајпциг, Јулијан Нагелсман може да го предводи Манчестер сити, пренесува „Daily Mail“.

Според изворот, 33-годишниот Германец може да го замени Пеп Гвардиола ако Шпанецот одбие да го продолжи договорот со „граѓаните“.

Друг кандидат за тренерската позиција во Сити е поранешниот предводник на Тотенхем, Маурисио Покетино.

Нагелсман го предводи Лајпциг од летото 2019 година. По пет кола, тимот води во Бундеслигата со 13 бода.

Коронавирус