среда, 29. март 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Нагелсман импресиониран од изданијата на Баерн на стартот на сезоната

Нагелсман импресиониран од изданијата на Баерн на стартот на сезоната

Тренерот на Баерн, Јулијан Нагелсман, го пофали настапот на неговиот тим на почетокот на сезоната 2021/22.

– Импресиониран сум од нашиот почеток, желбата и карактерот на тимот.

Како и да е, се уште имаме огромен неискористен потенцијал, мислам дека ќе станеме уште подобри. Го очекувам ова, изјави Нагелсман.

Баерн е лидер во генералниот пласман на германското првенство со 13 бода по пет натпревари.

Следниот натпревар Баварците ќе го одиграат против Гројтер Фурт на 24 септември.

loading...