недела, 5. декември 2021. Вести денес: 99
home Фудбал

На Стариџ му се заканува исфрлување од фудбалот за 6 месеци

На Стариџ му се заканува исфрлување од фудбалот за 6 месеци

Напаѓачот на Ливерпул, Даниел Стариџ се соочува со сериозна казна. Фудбалерот може да биде исфрлен од фудбалот за период од 6 месеци, ако биде докажано дека тој ги прекршил правилата за обложување на Фудбалската асоцијација на Англија.

Страриџ има рок до 11 февруари да одговори на сите обвиненија поднесени во ноември.

Напаѓачот веќе го обезбедил својот личен телефон на истражните органи, кои треба да утврдат и дали Стариџ обезбедувал информации на трети лица во врска со свој трансфер во јануари оваа година.

Коронавирус