петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 154
home Фудбал

На секоја минута Јувентус продава по еден дрес на Роналдо

На секоја минута Јувентус продава по еден дрес на Роналдо

Најновата инвестиција на Јувентус, Кристијано Роналдо веднаш почна да ги враќа парите вложени во него. Италијанскиот шампион продава по еден дрес на секоја минута и се очекува бројот на продадени дресови со името на Португалецот да достигне еден милион.

Просечната цена на дресот со „7-мицата“ е 100 евра.

Роналдо пред два дена потпиша за Јувентус каде дојде од Реал Мадрид во трансфер вреден околу 112 милиони евра.

Коронавирус