понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 8
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

На Роналдо итно мора да му се забранат слободните удари!

На Роналдо итно мора да му се забранат слободните удари!

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо, е далеку од најефикасниот играч во историјата на Лигата на шампионите. Тој до сега постигна дури 128 голови, а особено е импресивно што постигна повеќе голови во нокаут фазата (65) отколку во групата (63) затоа што никој од останатите седум играчи кои постигнаа 50 голови во најсилното клупско натпреварување не успеаја да го сторат тоа.

Сепак, неговиот 169-ти настап во ЛШ ќе биде запаметен само за лошо, иако играше во нокаут фазата против клуб кој е негов редовен клиент.

Неговиот Јувентус загуби со 1-0 на гости кај Лион во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампиони, а Роналдо за прв пат докажа дека има огромна црна дупка.

И покрај тоа што не му оди најдобро при изведувањето на слободните удари, тој упорно не дозволува некој друг да се приближи до топката при прекините.

Пред да дојде во Јувентус, на Миралем Пјаниќ одлично му одеше од оваа позиција, но откако е Роналдо тука, забранета зона е некој друг да изведе слободен удар.

Против Лион, тој го имаше 25-тиот последователен неуспешен шут кон голот на противникот во Лигата на шампионите.

Парламентарни избори 2020