четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 87
home Фудбал

На повидок договор помеѓу Рамос и Перез

На повидок договор помеѓу Рамос и Перез

Според последните информации кои доаѓаат од Шпанија ,Серџо Рамос и Флорентино Перез ќе ги продолжат преговорите за нов договор , а тоа го пренесува шпанскиот весник „Марка“.

.Од претходно според информациите Рамос бара неговата плата да остране иста  поточно 12 милиони евра и договор на две години, додека Перез му нуди договор на една година со 10 проценти пониска плата од предходната.

Главната причина за тоа што се уште има шанси Рамос да ја продолжи е големата почит која се уште ја има помеѓу двете страни.

 

Коронавирус