понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 45
Во живо

Ијава на Ленин Јовановски од „Слобода превоз“

home Фудбал

На поранешен играч на Интер ампутирани му се двете нозе поради компликации со коронавирусот

На поранешен играч на Интер ампутирани му се двете нозе поради компликации со коронавирусот

Вистинска драма со здравствената состојба на Мауро Белуџи (70), некогашен играч на Интер и репрезентацијата на Италија. Имено поради проблеми со Ковид-19, тој на почетокот на минатиот месец е примен во болница на лечење. По компликациите со коронавирусот што следуваат, на Мауро му се ампутирани двете нозе, пренесува Спортмедиа.мк

“Коронавирусот ми ја одзеде ногата со која и дадов гол на Борусија Менхенгладбах“ изјави Белуџи, кој на тој меч од Купот на Шампионите го постигна единствениот гол во својата кариера. Интер на тој меч победи со 4:2

Инаку Белуџи покрај Интер, играше и за Наполи и Болоња, а во селекцијата на „аѕурите“ одигра 32 меча.

Коронавирус