недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 57
home Фудбал

На натпревар во Холандија: Судијата постигна гол и си го призна за регуларен (ВИДЕО)

На натпревар во Холандија: Судијата постигна гол и си го призна за регуларен (ВИДЕО)

Сме виделе судија да погреши, да оштети еден од тимовите, но досега не е видено судијата да постигне гол за една од екипите и да го признае за регуларен.

Тоа се случи во четвртата холандска фудбалска лига. Судијата на натпреварот постигнал гол и си го призна.

На сминката се гледа дека судијата со намера дго постигнува голот и веднаш покажува кон центарот, што значи голот го признава за регуларен.

Коронавирус