понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 107
home Фудбал

На фановите и фудбалерите ќе им се распука срцето: Еве што одлучи синот на загинатиот сопственик на Лестер по неговата смрт (ФОТО)

На фановите и фудбалерите ќе им се распука срцето: Еве што одлучи синот на загинатиот сопственик на Лестер по неговата смрт (ФОТО)

Синот на сопственикот на Лестер кој загина во хеликоптерска несреќа му оддаде почит на својот татко преку социјалните мрежи.

Тој споделувајќи фотографија на која е во прегратка на својот татко им се заблагодари на сите за поддршката и вети дека ќе продолжи со она што неговиот татко го започна.

-Многу сум горд дека имав неверојатен татко, кој ме научи да бидам јак и да се грижам за семејството.

Тој напиша и дека многу му недостасува неговиот татко и дека со цело срце се ќе направи за да продолжи да ги исполни неговите големи соништа и цели.

 

Коронавирус