петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 132
home Фудбал

Муслера во стилот на Кариус: Погледнете каков гол прими голманот на Уругвај од Франција (ВИДЕО)

Муслера во стилот на Кариус: Погледнете каков гол прими голманот на Уругвај од Франција (ВИДЕО)

Франција успеа да стигне до победа на првиот меч од четвтфиналната фаза од Светското првенство и со тоа да се промовира во прв полуфиналист.

За овој успех Франција доби помош и од голманот на Уругвај, кој може да се каже во стил на Кариус успеа да му подари гол на Антоан Гризман, гол кој значеше водство од 2:0 за Франција.

Погледнете катастрофалната грешка на Муслера:

Коронавирус