вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 251
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Велес

home Фудбал

Мурињо зеде двајца тренери од Лил во неговиот штаб

Мурињо зеде двајца тренери од Лил во неговиот штаб

Тренерите Жоао Сакраменто и Нуно Сантош го напуштија Лил и ќе се приклучат на штабот на Жозе Мурињо во Тотенхем, соопштија двата клуба.

Сакраменто ќе ја преземе улогата на помошник тренер на Специјалниот. Покрај Лил, сонародник на Мурињо работеше и во Монако и во Кардиф Сити.

Друго ново име во штабот на новиот менаџер на „петлите“ е тренерот на голманите, Нуно Сантош, кој исто така доаѓа од „кучињата“. Тој на оваа позиција го заменува Силвињо Лоуро, кој во овој случај нема да му помога на Мурињо.

Другите луѓе во неговиот тим се Карлос Лалин (фитнес тренер), Џовани Чера (аналитичар) и Рикардо Формосињо (извидник), кој повторно ќе работи рамо до рамо со Португалецот.

Парламентарни избори 2020