вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 198
home Фудбал

Мурињо сака да го види Регилон во Тотенхем

Мурињо сака да го види Регилон во Тотенхем

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Регилон може да ја продолжи кариерата во Англија, пишува „Дејли меил“.

Според изворот, за 23-годишниот Шпанец е заинтересиран Тотенхем. Тренерот на тимот од Лондон, Жозе Мурињо сака да го види играчот во клубот.

Изминатата сезона Регилон ја помина на позајмица во Севиља, постигнувајќи три гола и реализирајќи пет асистенции на 38 натпревари. (МИА)

Локални избори 2021