вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 94
home Фудбал

Мурињо по поразот од Болоња му порача на свој играч да ја напушти Серија А !

Мурињо по поразот од Болоња му порача на свој играч да ја напушти Серија А !

Рома минимално загуби од Болоња со 1:0, на тренерот на „волчицата“ виновни за поразот му се судиите.

Мурињо отворено ги критикуваше судиите, а му порача на еден свој играч да ја напушти Серија А.

„Секоја чест за Болоња, ја заслужија победата. Секоја чест и за моите играчи, но ќе му дадам еден совет на Заниоло. Бегајте од Италија, овде работите станаа невозможни“, изјави Мурињо.

Коронавирус