вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 29
home Фудбал

Мурињо одамна ја предвиде тажната иднина на Азар

Мурињо одамна ја предвиде тажната иднина на Азар

Од пристигнувањето во Реал Мадрид, Еден Азар постојано трпи повреди и повторно ќе отсуствува еден месец од истите причини.

Тој дојде од Челзи како голема ѕвезда летото 2019 година, му беа платени многу пари, но му се случуваат лоши работи. Тој се здебели од тешките повреди, го загуби чувството што некогаш го имаше, веќе не е толку убиствен како кога играше во Англија.

Мурињо предупреди на сето ова пред пет години и точно знае зошто се случува сето ова.

“Мислам дека луѓето кои се за заљубени во фудбалот треба да обрнат посебно внимание на Еден Азар. Мислам дека еден ден може да го изгубиме поради начинот на кој игра и начинот на кој неговите противници и судии го третираат. Го удираат 50 пати. Тој се спротивставува затоа што е фантастичен и силен, но тоа може еден ден сериозно да ја уништи неговата кариера “, рече Мурињо пред пет години по поразот од Тотенхем со 5-3 додека го водеше Челзи.

ЕУРО 2020

Македонија