сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Мурињо нема проблеми со студот, имаше свое шоу во Норвешка (ВИДЕО)

Мурињо нема проблеми со студот, имаше свое шоу во Норвешка (ВИДЕО)

Жозе Мурињо не е многу загрижен поради лошите временски услови во Норвешка каде Рома утре треба да игра, Португалецот повторно се стави во центарот на вниманието.

Рома утре (четврток) му гостува на Бодо/Глимт во Конференциската лига, фудбалерите на италијанскиот тим денеска пристигнаа во Норвешка каде ги дочека лошо време.

Беше ладно, паѓаше снег и дуваше ветар, но Португалецот направи гест дека не му е ладндо и се фотографираше со децата на тренинг комплексот и делеше автограми.

Коронавирус