петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 11
home Фудбал

Мурињо на состанок со раководството и играчите на Манчестер Јунајтед

Мурињо на состанок со раководството и играчите на Манчестер Јунајтед
epa06298315 Manchester United manager Jose Mourinho attends a press conference on the eve of the UEFA Champions League Group stage Group A soccer match between Manchester United and Benfica at the AON training facility in Manchester, Britain, 30 October 2017. EPA-EFE/PETER POWELL .

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, ќе одржи заеднички состанок со раководството на клубот и играчите.

Според „Дејли мејл“ Португалецот сака да се разговара за актуелната ситуација во клубот.

Тој планира да го покрене прашањето за односите со Пол Погба, пристапот на раководството кон засилувањето на составот, како и за играта на тимот на почетокот на сезоната.

Манчестер Јунајтед со своите игри во првите две кола ги разочара навивачите. Постигна тешка победа над Лестер (2:1) во првото коло и загуби од Брајтон (2:3) во втората рунда.

Следен противник на „црвените од Енфилд“ во Премиер лигата е Тотенхем.