понеделник, 20. мај 2019. Вести денес: 0
home Фудбал

Мурињо кон Погба: Ти си вирус!

Мурињо кон Погба: Ти си вирус!

Нов напад од страна на менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо биле упатени синоќа кон ѕвездата на тимот, Пол Погба, објавија денеска британските медиуми.

Според „Мирор“, Португалецот го нарекол францускиот играч од средниот ред „вирус“ и го опишал како штетен за атмосферата во тимот.

– Не играш добро, не ги почитуваш своите соиграчи и навивачите, и го убиваш менталитетот на останатите, чесни луѓе околу тебе, му рекол Мурињо на Погба на полувремето на вчерашниот меч меѓу Саутемптон и Манчетсер Јунајтед, што заврши нерешно (2:2).