четврток, 4. март 2021. Вести денес: 97
home Фудбал

Мурињо: Кога лошо се однесував, платив за тоа!

Мурињо: Кога лошо се однесував, платив за тоа!

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо го обвини раководството на Премиер лигата за двојни аршини. Тој верува дека другите тренери во лигата се третираат подобро од него.

– Она што можам да го кажам е дека кога лошо се однесував, платив за тоа. И платив на два начина: прво гледав натпревари на ТВ во соблекувалната и второ платив огромни казни. Се чувствувам како за некои други момци да важат казните. Ова не им се случува нив. Ако судиите и резервниот арбитер се тука за да ја завршат оваа работа, се надевам дека ќе го сторат тоа и ќе постапат како што треба.

Се чувствувам како да се сменив. Станав подобар во контролирањето на моите емоции, станав помирен, а исто така научив подобро да ја следам играта. Чувствував дека морам да го променам однесувањето и многу сум среќен поради тоа. Ова е случај со мене. Не можам да зборувам за другите, изјави Мурињо.

Изјавата на Мурињо доаѓа пред вечерашното дерби (21 часот) со Ливерпул и пресметката со неговиот „лут“ ривал на тренерското место на „црвените“ Јирген Клоп кој исто како и Португалецот знае да биде многу темпераментен крај аут линијата.

Коронавирус