недела, 24. септември 2023. Вести денес: 17
home Фудбал

Мурињо: Испуштивме лесен меч за победа

Мурињо: Испуштивме лесен меч за победа

Манчестер Јунајтед синоќа испушти победа над Лестер, откако во судиското надополнување прими гол.

– Бевме казнети за нашите грешки во еден натпревар кој беше лесно да се победи. Им реков на играчите на полувреме со резултат 1:1 дека овој натпревар е лесно да се победи. Средниот ред не ја контролираше ситуацијата, имавме неколку шанси повеќе голови, но на крајот, реалноста е дека 2: 2, рече Мурињо, кој вели дека се чувствува добро и покрај тоа што оваа недела загуби од Бристол во купот, а со Лестер ремизира.

Се чувствувам многу добро, не сум лут. Немам што да кажам, имавме лесен дуел, пропуштивме голема шанса и казната стигна, истакна Португалецот.

Јунајтед остана втор во пласманот во Премиер лигата, зад градските ривали Сити, со 13 бодови помалку.