сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Мурињо им се извини на навивачите на Тотенхем

Мурињо им се извини на навивачите на Тотенхем

Новиот менаџер на Тотенхем, Жозе Мурињо, забележа победа на дебито на клупата на Спарс. Во малото лондонско дерби Тотенхем кај Вест Хем славеа со 3:2.

Португалецот по натпреварот во преден план ги ставил играчите, додека некои навивачи му замериле што не дошол да ги поздрави со нов.

-По мечот не отидов да ги поздравам навивачите сметајќи дека победата ја остварија навивачите, а не јас. Тие го заслужија тој кредит. Им се извинувам на навивачите што не ги поздравив, рекол Мурињо.

Португалецот предизвикал различни реакции кај навивачите на Тотенхем на социјалните мрежи, каде може да се прочита дека тој е генијалец, а исто така и глумец.

Коронавирус