сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 27
home Фудбал

Мурињо го нападна Лампард: Седни и ќути! (ВИДЕО)

Мурињо го нападна Лампард: Седни и ќути! (ВИДЕО)

На дуелот од осминафиналето на Лига купот се „закачија“ Мурињо и Лампард, Португалецот му порача на тренерот на Челси да „биде мирен“

Скај Спорт објави видео во кое Мурињо му се обраќа на Лампард, му порачал дека постојано шета, очигледно Португалецот беше нервозен, тренерот на Челси постојано го бодри тимот покрај аут линијата и му одговори:

„Седни и ќути“ – порачал тренрот на Челси.

На дуелот од осминафиналето на Лига купот се „закачија“ Мурињо и Лампард, Португалецот му порача на тренерот на Челси да „биде мирен“

Скај Спорт објави видео во кое Мурињо му се обраќа на Лампард, му порачал дека постојано шета, очигледно Португалецот беше нервозен, тренерот на Челси постојано го бодри тимот покрај аут линијата и му одговори:

„Седни и ќути“ – порачал тренрот на Челси.

Коронавирус