петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 125
home Фудбал

Мурињо доби отказ од Тотенхем

Мурињо доби отказ од Тотенхем

Жозе Мурињо не е повеќе тренер на Тотенхем.

Медиумите од Островото пишуваат дека Португалецот добил отказ, а се чека само официјална потврда од клубот. Екипата до крајот на сезоната ќе ја води Рајан Мејсон.

Мурињо заминува од Тотенхем по две година, откако во 2019 дојде на местото на Маурисио Покетино.

Екипата имаше лоши резултати, а под водство на Португалецот за две сезони не освои ништо.

Коронавирус