недела, 28. мај 2023. Вести денес: 65
home Фудбал

Муамед Сејдини позитивен на Ковид -19, затоа немал средба со Игор Ангеловски

Муамед Сејдини позитивен на Ковид -19, затоа немал средба со Игор Ангеловски

Претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини е позитивен на Ковид-19, и затоа не ја прифатил поканата на селекторот на репрезентацијата, Игор Ангеловски за  таа средба и нема да патува за Дуизбург каде ќе се одигра мчот против Германија..

Ова значи дека за Германија, во експедицијата нема да биде не само Сејдини, туку сите оние кои имале контакт со него а се членови на УО на Фудбалската федерација на Македонија.

Нема да има за првпат и новинари, и тоа на барање на власите во Германија со оглед на сите случувања со коронавирусот .